lezaczki-sterowane-smarfonem-1

Foteliki obrotowe

Jest 15 produktów.

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Foteliki samochodowe obrotowe - co to takiego?

Fotelik samochodowy obrotowy 360 stopni to nowoczesne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na przewożenie dziecka zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, bez konieczności zmiany jego ustawienia. Jest to normalny fotelik dziecięcy, zamontowany na ruchomej podstawie, która umożliwia jego obrót o 90, 180 i 360 stopni. Dzięki temu umieszczenie dziecka w siedzisku i zapięcie go jest bezproblemowe i dużo łatwiejsze. Należy pamiętać, że przeważająca większość współczesnych modeli wymaga montażu do systemu ISOFIX. Przed zakupem, trzeba się więc upewnić, czy auto spełnia ten wymóg. Prawie wszystkie fotele obrotowe pozwalają na przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy (RWF), co jest kilkukrotnie bezpieczniejsze niż pozycja dziecka w tradycyjnym foteliku, gdzie maluch podróżuje zwrócony twarzą w kierunku jazdy (FWF).

Foteliki obrotowe dla dzieci - jak działają?

Podstawą takiego siedziska jest baza, która dzięki punktom mocowania ISOFIX i szerokiemu oparciu o siedzisko, zapewnia stabilne i mocne połączenie z konstrukcją pojazdu. Kolejnym elementem podnoszącym bezpieczeństwo jest stabilizująca noga, dzięki której, w momencie zderzenia, siły oddziałujące na fotelik obrotowy przeniesione zostaną w stronę podwozia.

Foteliki 360 montuje się więc na obrotowej bazie, której budowa sprawia, że możemy obracać fotelik nawet o pełen obrót. Dziecko jest przypięte do siedziska standardowym systemem dodatkowych pasów bezpieczeństwa.

W wielu modelach możliwe jest ustawienie dziecka zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Trzeba jednak pamiętać, że zwykle fotele są blokowane do określonej wagi lub wzrostu dziecka. Uniemożliwia to wówczas ustawienie przodem. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa. Pozycja RWF jest w tym kontekście znacznie korzystniejsza nawet do czwartych urodzin dziecka.

Fotelik RWF obrotowy - o co chodzi?

To dziecięcy fotelik obracany, w którym maluch podróżuje tyłem do kierunku jazdy. Stąd jego nazwa, która stanowi skrót od angielskich słów: Rear Way Facing. Pierwszy fotelik (nosidełko) jest zwykle kołyską. Naturalne jest, że montowany jest tyłem. Kolejne modele dla starszych dzieci wykorzystują już jednak położenie przodem do kierunku jazdy.

Fotelik RWF 360 pozwala dłużej przewozić dziecko (nawet kilkuletnie) w bezpieczniejszej pozycji tyłem. Jest on dostępny w bardzo wielu kategoriach wagowych. Poszczególne modele różnią się też systemem montowania do samochodu. W jednych wykorzystuje się system ISOFIX, w innych pasy bezpieczeństwa.

Fotelik obracany o 360 stopni - zalety

Fotelik samochodowy ISOFIX obrotowy ma kilka niepodważalnych zalet. Należą do nich możliwość przewożenia dziecka przodem i tyłem do kierunku jazdy. Pomijając większe bezpieczeństwo podróżowania, pozycja tyłem jest też korzystniejsza dla dzieci cierpiących na chorobę lokomocyjną. Warto wspomnieć również o tym, że obrotowe bazy do fotelików osiągają bardzo dobre wyniki w testach zderzeniowych. Ogromnym plusem stosowania takich foteli jest wysoki komfort. Wyjmowanie i wkładanie dziecka jest znacznie wygodniejsze, gdy można obrócić siedzisko do siebie.

Jaki fotelik samochodowy obracany wybrać?

Wybierając fotelik obrotowy ISOFIX, należy kierować się poniższymi kryteriami.

  • Lepiej decydować się na modele z mniejszym zakresem wagowym. Są lepiej dopasowane do dziecka.

  • Fotelik samochodowy 360 z pięciopunktową uprzężą zapewni większe bezpieczeństwo malucha.

  • Zakupiony fotelik powinien posiadać zintegrowaną ochronę boczną (lepiej otula dziecko).

  • Zdecydowanie lepiej wybierać bazy montowane za pomocą ISOFIX.

  • Fotelik certyfikowany normą i-Size zapewnia lepszą ochronę głowy, kręgów szyjnych i bocznych partii ciała.

Czy foteliki obrotowe 360 stopni są bezpieczne?

Tego typu konstrukcje są kompleksowo przebadane pod kątem bezpieczeństwa. Przeszły szereg testów, co zaowocowało certyfikatami i homologacją na całym świecie. Za bezpieczeństwo odpowiadają materiały, z których fotelik samochodowy 360 jest wykonany, a także konstrukcja bazy i opcja montażu do systemu ISOFIX w samochodzie. Dodatkowa noga stabilizująca, spotykana w większości modeli, to wielka zaleta. W razie zderzenia przenosi ona obciążenia w pożądanym kierunku. System pasów bezpieczeństwa dedykowany jest do rozmiarów dziecka. Warto zaznaczyć, że całkowite bezpieczeństwo zapewniają tylko foteliki z ISOFIX. W przypadku montażu za pomocą pasów bezpieczeństwa, uderzenie, bardzo rzadko może doprowadzić do samo obrócenia się siedziska.

Fotelik obrotowy do samochodu - oferta sklepu internetowego Fartlandia

Fartlandia dysponuje bogatym asortymentem fotelików obrotowych. Znajdziesz tu zarówno modele z dodatkową nogą stabilizującą, jak i bazy jej nieposiadające. Oferta zawierająca modele znanych i sprawdzonych producentów to gwarancja bezpieczeństwa użytkowania. W sklepie dostępne są foteliki obrotowe, w których można przewozić dzieci o wadze do 18 kg. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty - nasi eksperci doradzą w wyborze odpowiedniego rozwiązania.