Fotele dla starszaków 15-36 kg

Gdy mały pasażer wyrósł z fotelika drugiego wyboru a jeszcze nie osiągnął 150 cm wzrostu to czas na fotel z grupy 2/3, który jest przeznaczony dla dziecka w przedziale wagowym od 15 do 36 kg, czyli w wieku od około 4 lat do 12 roku życia. Fotele samochodowe dla „starszaków” są lżejsze i bardziej poręczne niż foteliki dla niemowląt i małych dzieci, co pozwala na łatwe przenoszenie ich między samochodami. W większości modeli fotele dla starszaków posiadają regulowany zagłówek oraz wysuwane podłokietniki, co zapewnia komfort i wygodę podczas dłuższych podróży. Warto zwrócić uwagę, aby wybierając fotel samochodowy dla starszaka, upewnić się, że spełnia on wymagania bezpieczeństwa, posiada homologację, a także jest odpowiednio dopasowany do dziecka, zarówno pod względem wagi, jak i wzrostu.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Przy wyborze fotelika należy kierować się bezpieczeństwem dziecka podczas jazdy samochodem oraz zwrócić uwagę, czy wybrany model posiada niezbędne certyfikaty i atesty świadczące o przejściu testów bezpieczeństwa (testy zderzeniowe ADAC), z homologacją ECE R44/04 i UN R129 i zgodne z norma i-Size.

Bezpieczne podróżowanie

Foteliki w przedziale wagowy 15-36 kg montowane są tylko przodem do kierunku jazdy, co jest wygodniejsze dla dzieci, ponieważ są znacznie większe, mogą nie mieścić nóżek jadąc tyłem, z tego powodu podróż autem byłaby dla nich niekomfortowa. Zapięcie w tego typu fotelikach odbywa się za pomocą systemu isofix lub przy użyciu 3-punktowych pasów samochodowych z uwagi na to, że nie posiadają one wewnętrznych pasów bezpieczeństwa. Prawidłowe zapięcie dziecka w foteliku możliwe jest w sytuacji, kiedy pasy samochodowe ustawiane są w prawidłowej pozycji dzięki prowadnicy pasa biodrowego. Odpowiednio poprowadzone 3-punktowe pasy bezpieczeństwa nie uciskają i nie podrażniają delikatnej skóry dziecka, co ma ogromny wpływ na komfort i wygodę jazdy. Regulowany zagłówek w fotelikach samochodowych z grupy II/III to istotna cecha, która pozwala na dostosowanie go do wzrostu dziecka. Zatem, aby zwiększyć bezpieczeństwo ważne jest, aby zagłówek był dobrze dopasowany do wzrostu dziecka, co zapewnia odpowiednie podparcie dla jego głowy i szyi. System osłon bocznych to bardzo ważna cecha fotelików samochodowych w przedziale wagowym 15-36 kg, która wpływa na bezpieczeństwo małego pasażera podczas jazdy autem. System ten zapewnia dodatkową ochronę dla dziecka w przypadku bocznego uderzenia samochodu.

Przewiewnie i wygodnie

Tapicerka stanowi nieodłączną część w foteliku samochodowym, ponieważ może wpływać na stabilniejszy montaż jego na kanapie siedziska w pojeździe. Ważne również jest to, aby była przewiewna, dzięki czemu maluch będzie miał poczucie komfortu jazdy nawet w upalne dni. Zapobiega to również przegrzaniu małego pasażera oraz zminimalizowanie jego pocenia podczas długich podróży. Może się zdarzyć zabrudzenie tapicerki rozkruszonym jedzeniem lub rozlanymi napojami, jednak nie stanowi to problemu, ponieważ wystarczy ją zdjąć i uprać ręcznie lub w pralce.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty - nasi eksperci doradzą w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Jeśli nie znalazłeś w sklepie tego czego szukałeś,
zadzwoń do nas lub napisz!

Posiadamy bogaty asortyment, którego jeszcze nie umieściliśmy na stronie.
Codziennie nowe oferty online.

+48 85 811 20 00Kontakt