Fotele dla maluchów

Fotelik samochodowy jest podstawowym elementem wyposażenia każdego pojazdu, w którym przewożone jest dziecko do 150 cm wzrostu, nie przekroczy 36 kg masy ciała i 12 roku życia. Zadaniem bezpiecznego fotelika jest ochrona małego pasażera w trakcie jazdy oraz zapobieganie urazom w przypadku kolizji drogowej, wypadku lub gwałtownego hamowania. Przychodzi moment, w którym maluszek wyrasta z fotelika pierwszego wyboru (z kategorii 0-13 kg, Grupa 0+), co oznacza kolejny etap w życiu małego człowieka, czyli dorastanie, jak również zmianę fotelika na większy! W grupie „fotelik dla maluszków” można dobrać modele fotelików z kategorii wagowej: 0-18 kg, 0-19 kg, 0-25 kg, 9-36 kg.

Jest 37 produktów.

Pokazano 1-37 z 37 pozycji

Aktywne filtry

Foteliki samochodowe powstały z myślą o maluszkach w kategoriach wagowych 0-18 kg, 0-19 kg , 0-25 kg, 9-18 kg oraz 9-36 kg. Przy wyborze fotelika nie wolno zapomnieć o bezpieczeństwie dziecka, tj. czy wybrany model posiada niezbędne certyfikaty i atesty świadczące o przejściu testów bezpieczeństwa i wytrzymałości, czy jest zgodny z homologacją i-Size, jak również czy posiada atest dopuszczający do sprzedaży na rynek europejski (norma ECE R44 i UN R129), jak również testy zderzeniowe, np. ADAC.

Bezpieczeństwo i wygoda

Foteliki samochodowe dla maluchów montowane są przodem lub tyłem do kierunku jazdy samochodu, jak również mocowane za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa lub złączy Isofix. W niektórych przypadkach do fotelików dedykowane są bazy z systemem Isofix wraz z nogą stabilizującą, które ułatwią montaż, stabilizujące całą konstrukcję na kanapie siedziska auta, zwiększając bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy. Dodatkowo mechanizm obrotowy, po zamontowaniu fotelików na bazie, pozwala na obrót ich przodem do otwartych drzwi samochodu, dzięki czemu umieszczanie szkraba oraz wyjmowanie będzie procesem szybkim, sprawnym i prostym. Dodatkowym zabezpieczeniem jest Top Tether, tj. pas bezpieczeństwa przyczepiany do kotwiczeń w samochodzie. Top Tether zapewnia dodatkową stabilizację fotelika, zmniejsza jego ruchliwość podczas zderzeń bocznych lub zderzeń czołowych.

Istotną rolę w fotelikach dla maluchów odgrywa ochrona boczna LSP (Linear Side-Impact Protection). Jest to specjalny system, który zabezpiecza boczne części fotelika samochodowego i odpowiada za pochłanianie energii uderzenia podczas zderzeń bocznych. Wytrzymała skorupa w foteliku samochodowym jest jednym z najważniejszych jego elementów. To twarda i sztywna konstrukcja, która stanowi podstawę fotelika samochodowego, zapewnia jego stabilność i ochronę dziecka. Regulowany zagłówek, który można dostosować do wzrostu i rozwoju malucha, ma za zadanie chronić jego głowę i szyję podczas kolizji, gwałtownego hamowania lub wypadku drogowego. Dzięki regulacji elementu, można dopasować jego wysokość do wzrostu małego pasażera, co pozwala na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i wygody podczas jazdy.

Przyjemność podróżowania

Tkaniny oddychające są szczególnie ważne w fotelikach samochodowych, ponieważ pomagają zapobiegać przegrzaniu dziecka w czasie jazdy autem, zwłaszcza podczas upalnych dni dając uczucie komfortu podróżowania. W przypadku fotelików dla niemowląt i małych dzieci, oddychające tkaniny są szczególnie istotne, ponieważ dzieci w tym wieku nie potrafią regulować temperatury swojego ciała tak skutecznie jak dorośli.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty - nasi eksperci doradzą w wyborze odpowiedniego rozwiązania

Jeśli nie znalazłeś w sklepie tego czego szukałeś,
zadzwoń do nas lub napisz!

Posiadamy bogaty asortyment, którego jeszcze nie umieściliśmy na stronie.
Codziennie nowe oferty online.

+48 85 811 20 00Kontakt