Cybex Fotelik Samochodowy Aton 5 Magnolia Pink 0-13kg

Indeks: 810829 PB*
Marka: Cybex
580,00 zł
zamówienie wysyłamy w 1-2 dni robocze

Zamówienia złożone do godziny 13:00 realizujemy tego samego dnia
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa w sklepie stacjonarnym
Zamówienia złożone do godziny 13:00 realizujemy tego samego dnia

Inne warianty produktu

Opis produktu

Fotelik Aton 5 stworzony z  myślą o najmłodszych podróżnikach, w przedziale wagowym 0-13 kg. Montowany tyłem do kierunku jazdy, doskonale wyprofilowany, lekki, z 8-stopniową regulacją zagłówka wraz z 3-punktowymi pasami, wygodnym uchwytem, wkładką wypłycającą dla noworodka, systemem osłon bocznych, opcjonalnym montażem na bazie Isofix, inteligentną klamrą uprzęży, zintegrowaną budką przeciwsłoneczną XXL, osłonkami na pasach przy ramionach i w kroku, zdejmowaną tapicerką. To praktyczny fotelik, który można także wykorzystać poza autem, np. na spacerze, montując do stelaża za pomocą odpowiednich adapterów. To także niezastąpiony towarzysz w dalekich podróżach samochodem, podczas wizyt u dziadków, znajomych i przyjaciół. Aton 5 to połączenie fotelika samochodowego oraz nosidełka.

Fotelik samochodowy Cybex Aton 5 należy do grupy wagowej 0-13 kg. Oznacza to, że dedykowany jest maluszkom od chwili narodzin do około 18 miesiąca życia. Jego charakterystyczną cechą jest specjalna wkładka wypłycająca, która zapewnia bardzo komfortową pozycję leżącą, a także umożliwia przewożenie dzieci od momentu przyjścia na świat (także wcześniaków), bez żadnych negatywnych oddziaływań na kręgosłup. Dzieci zawsze będą się czuć komfortowo ze względu na szerokie możliwości regulacji zagłówka z pasami, czy wkładki redukcyjnej dla niemowląt. Bezpieczeństwo i komfort zapewniają, m. in. zagłówek z regulacją wysokości 3-punktowych pasów spinanych centralnym zamkiem, budka przeciwsłoneczna w rozmiarze XXL, która ogranicza dostęp promieni słonecznych, a także skorupa absorbującą energię w razie wypadku w połączeniu ze sprawdzonym w testach zderzeniowych systemem LSP.

Cybex Fotelik Aton 5 magnolia pink 0-13kg

Odpowiednia, zdrowa pozycja nawet dla wcześniaków. W zestawie z  fotelikiem Cybex Aton 5 znajduje się specjalna wkładka redukcyjna, która dostosowuje wnętrze siedziska do rozwijającego się kręgosłupa i całego ciała niemowlęcia. Wkładka została zaprojektowana w ten sposób, aby nie powodować napięcia mięśniowego u maluszka, umożliwiając mu dłuższe podróże w samochodzie bez negatywnego wpływu na zdrowie. Również wcześniaki mogą korzystać z fotelika bez żadnych obaw. W miarę rozwoju ciała dziecka zmieniają się jego potrzeby. W czasie wzrastania bardziej ważne od płaskiej pozycji staje się to, aby główka była wyżej niż klatka piersiowa. Dlatego wkładkę redukcyjną należy wyjąć z siedziska.

Indywidualne dopasowanie zagłówka. Powiedzieć, że każdy noworodek jest inny i rośnie w innym tempie to tak, jak nie powiedzieć nic. Z tego względu nie da się stworzyć nieruchomego wnętrza nosidełka, które tak samo dobrze ochroni małego pasażera. Zagłówek fotelika Cybex Aton 5 regulowany jest w 8 stopniach, aby zawsze był dopasowany do użytkownika. Odpowiednia wysokość zagłówka to najlepsza ochrona główki, szyi i barków malucha, czyli najdelikatniejszych partii ciała. Odpowiednio dobrany zakres regulacji pozwala na płynną zmianę ustawienia w miarę wzrostu niemowlęcia oraz podpowiada, kiedy czas na kolejny fotelik.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Opatentowany system wysuwanych osłon bocznych LSP zapewnia efektywne rozprowadzenie przeciążeń w trakcie kolizji drogowej i zapewnia dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa. Osłonę należy rozłożyć od strony drzwi samochodu. Dzięki sporej odległości pierwszego punktu styku fotelika Cybex Aton 5 z ciałem obcym, cała skorupa pochłonie energię zderzenia i ochroni małego użytkownika przed obrażeniami.

Wytrzymała skorupa. Lata testów, prób zderzeniowych i doświadczeń inżynierów Cybex pozwoliły na stworzenie materiału maksymalnie wytrzymałego, doskonale absorbującego energię podczas wypadku. Jest to szczególnie ważne przy pierwszym foteliki - ciało maluszka jest bardzo delikatne i potrzebuje ochrony najwyższego rzędu. Aton 5 dba o to, aby każda podróż była całkowicie bezpieczna, bez względu na okoliczności.

Kompletny system podróżny. Cybex Aton 5 można zamontować na stelażach większości wózków. jest to bardzo wygodna i przydatna opcja, zwłaszcza na wakacjach, podczas zakupów czy krótkich podróży (nie ma potrzeby zabierania do bagażnika obszernej gondoli). Specjalna wkładka wypłycająca umożliwia niemowlęciu dłuższe przebywanie w nosidełku, bez negatywnych skutków na zdrowiu.

Specjalnie wyprofilowane pasy. 3-punktowe, wbudowane pasy w foteliku Cybex Aton 5 zostały wyprofilowane na kształt litery "Y". Otoczone obszernym, mięciutkim materiałem po to, aby nie powodować dyskomfortu u maluszka nawet podczas długich podróży. Dodatkowy pas krokowy zapewnia stabilne i pewne zapięcie - cały układ wymusza prawidłowe położenie ciała dziecka.

Możliwość dokupienia dedykowanej bazy. Baza Isofix dedykowana fotelikowi Aton 5 znacznie ułatwi codzienne użytkowanie nosidełka. Dzięki niej nie ma potrzeby każdorazowo przeciągać pasa samochodowego przez wskazane prowadnice. Wystarczy położyć go na wyznaczonym miejscu i lekko docisnąć. Przy nodze stabilizującej znajdują się wskaźniki, które na bieżąco monitorują poprawność montażu wszystkich elementów i w razie błędu ostrzegają czerwonym oznaczeniem. Montaż złącza Isofix znacząco stabilizuje cały układ w samochodzie i minimalizuje ryzyko popełnienia błędu.

Fotelik Cybex Aton 5 magnolia pink 0-13kg

Fotelik Cybex Aton 5 deep black 0-13kg

Cechy i zalety :

 • dedykowany maluszkom od chwili narodzin do około 18 miesiąca życia (0-13 kg)
 • może pełnić funkcję leżaczka, kołyski
 • fotelik można mocować w samochodzie przy użyciu standardowych pasów bezpieczeństwa lub przy użyciu nowoczesnego systemu Isofix
 • 8-stopniowa regulacja zagłówka zapewnia komfort, wygodę podczas podróży oraz zabezpiecza przed opadaniem główki i zmniejsza ryzyko uduszenia
 • zagłówek zintegrowany z pasami bezpieczeństwa oraz specjalną wkładką redukcyjną zapewnia dziecku wygodną, bezpieczną dla kręgosłupa, ramion i szyi pozycję
 • innowacyjne zabezpieczenie LSP chroni maluszka przed uderzeniami bocznymi w razie kolizji drogowej
 • zewnętrzna skorupa absorbująca energię uderzenia utrzymuje ją z dala od dziecka, chroniąc je przed skutkami uderzenia
 • regulowana 4-stopniowa zintegrowana budka, z zabezpieczeniem przed słońcem (UV 50+)
 • możliwość regulacji wysokości siedziska i jego kąta nachylenia, wewnątrz znajduje się również miękka wkładka dla niemowlaków (wkładka jest wyjmowana)
 • pasy opinające małego pasażera, zapinane w kształcie litery "Y"
 • tapicerka wykonana z atrakcyjnych i chłonnych materiałów  może być prana w pralce, w temperaturze 30 stopni
 • kompatybilny z bazą na system Isofix (Aton Base 2-Fix), lub na pasy (Aton Base 2) - do zakupu osobno
 • kompatybilny z większością wózków polskich oraz zagranicznych producentów przy użyciu odpowiednich adapterów - do zakupu osobno
 • bezpieczny i wygodny towarzysz każdej podróży

Cybex Fotelik Samochodowy Aton 5 Magnolia Pink 0-13kg

Dane techniczne :

 • wymiary fotelika: długość 64 cm, szerokość 43 cm, wysokość 39-56 cm
 • waga fotelika: 4,8 kg
 • grupa wagowa dzieci: 0-13 kg
 • ocena ADAC: 4**** (z dodatkową bazą po zakupieniu osobno)
 • kierunek jazdy: tyłem do kierunku jazdy
 • montaż: za pomocą pasów bezpieczeństwa lub przy użyci bazy (do zakupienia osobno)
 • certyfikat ECE R44-04
 • zdejmowana tapicerka, którą można prać w pralce 30 stopni

Szczegóły produktu

Cybex
magnolia pink
pas samochodowy
tylko tyłem
od 0 do ok. 2 roku życia
od 0 do 13 kg
od 45 do 87 cm
4,8 kg
Nowy produkt