Cybex Fotelik Samochodowy Aton M i-Size 0-13kg Premium Black

Cybex Fotelik Samochodowy Aton M i-Size 0-13kg Premium Black

436784 PB*
Marka: Cybex
665,71 zł
zamówienie wysyłamy w 1-2 dni robocze
Inne warianty produktu

Fotelik Aton M i-Size powstał z myślą o najmniejszych podróżnikach, w przedziale wagowym 0-13 kg. Montowany tyłem do kierunku jazdy, doskonale wyprofilowany, o niedużej wadze, z 11-stopniową regulacją zagłówka wraz z 3-punktowymi pasami, wygodnym uchwytem, wkładką wypłycającą dla noworodka, systemem osłon bocznych, inteligentną klamrą uprzęży, zgodny z normą bezpieczeństwa i-Size, budką przeciwsłoneczną XXL, osłonkami na pasach przy ramionach i w kroku, zdejmowaną tapicerką. To praktyczny fotelik, który można także wykorzystać poza autem, np. na spacerze, montując do stelaża za pomocą odpowiednich adapterów. To także niezastąpiony towarzysz w dalekich podróżach samochodem, podczas wizyt u dziadków, znajomych i przyjaciół. Aton M i-Size to połączenie fotelika samochodowego oraz nosidełka.

Zamówienia złożone do godziny 13:00 realizujemy tego samego dnia

Opis produktu

Aton M i-Size to nowatorskie nosidełko należące do bardzo popularnej już rodziny sygnowanej nazwą "ATON". Dopisek na końcu oznacza, że jest ono zgodne z najnowszą, restrykcyjną normą prawną opracowaną przez rzeszę ekspertów. Jeszcze bardziej wymagające kryteria i testy zostały opracowane po to, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo najmniejszym pasażerom. Fotelik można zapiąć pasem samochodowym lub zamontować na dedykowanej bazie Isofix (do zakupienia osobno). Na tej samej bazie jest możliwość zamontowania, w późniejszym czasie, następnego fotela - Sirona M2 i-Size, co tworzy bardzo dobry system modułowy. Nosidełko należy do kategorii wagowej 0-13 kg. 11 stopni regulacji wysokości zagłówka daje pewność, że przez cały czas użytkowania główka malucha będzie znajdować się w odpowiednim, najlepiej chronionym ułożeniu. Co ważne, 5-punktowe pasy regulują się razem z zagłówkiem tak, że zawsze znajdują się w prawidłowym miejscu. Wszystkie elementy pasów, włącznie z częścią krokową, zostały obficie otoczone miękkim materiałem. Aton M i-Size został wyposażony w dodatkową wkładkę dla noworodków z celu zapewnienia prawidłowej pozycji leżenia rozwijającemu się kręgosłupowi. Liczne systemy bezpieczeństwa takie jak odchylane osłony boczne w systemie LSP, czy skorupa wykonana z bardzo wytrzymałych i energochłonnych materiałów spisują się doskonale w trakcie kolizji, co potwierdziły testy zderzeniowe ADAC: fotelik otrzymał 4 gwiazdki, w tym 5/5 za bezpieczeństwo (w przypadku montażu na bazie Isofix).

Fotelik Cybex Aton M i-Size premium black

Lekki, poręczny, wygodny

Aton M i-Size waży zaledwie 4,2 kg. Został wyposażony w wygodną rączkę do przenoszenia, całkowicie niezależną od budki przeciwsłonecznej. Niska waga to zaleta, którą doceni każdy rodzic.

Fotelik Cybex Aton M i-Size manhatan grey

Wkładka wypłycająca

Dodatkowa wkładka dostosowuje wnętrze fotelika Aton M i-Size dla wcześniaków i noworodków, tworząc znacznie zdrowszą, płaską pozycję. Takie ułożenie wnętrza nosidełka jest jednogłośnie polecane przez fizjoterapeutów, m. in. ze względu na lepsze ułożenie ramion i kręgosłupa maluszka, jak i łatwiejsze oddychanie. Wkładka zalecana jest w przedziale wzrostu 45-60 cm, gdy pociecha osiągnie 61 cm wkładkę można usunąć. W ten sposób wnętrze fotelika dostosuje się do rosnącego szkraba.

Fotelik Cybex Aton M i-Size manhatan grey

Obszerna budka przeciwsłoneczna

Rozkładana wielostopniowo budka skutecznie ochroni malucha przed wiatrem czy intensywnymi promieniami słonecznymi. Wykonana z materiałów wyposażonych w filtr UVP 50+, blokujący szkodliwe promieniowanie. Budkę fotelika Atom M i-Size rozkłada się niezależnie od rączki, co daje całkowitą swobodę ustawień.

Fotelik Cybex Aton M i-Size manhatan grey

Możliwy montaż na bazie Isofix

Dedykowanej baza "M" (do dokupienia osobno) istotnie zwiększa stabilność całego układu w samochodzie, a także minimalizuje ryzyko nieprawidłowego zapięcia. Akcesorium to znacznie ułatwia montaż i demontaż fotelika. Nie ma potrzeby każdorazowo przeciągać pasa samochodowego przez wyznaczone prowadnice,a jedynie położenie nosidełka na bazie i lekkie dociśnięcie (nastąpi efekt dźwiękowy w postaci kliknięcia). Baza posiada specjalne wskaźniki monitorujące poprawność zapięcia złączy Isofix i nogi stabilizującej, które na bieżąco informują, gdy cały zestaw jest zamontowany prawidłowo.

Fotelik Cybex Aton M i-Size manhatan grey

Zawsze dopasowany do dziecka

Zagłówek fotelika Aton M i-Size regulowany jest razem z 5-punktowymi pasami, dzięki temu znajdują się one na prawidłowej wysokości. 11 stopni regulacji elementu gwarantuje przez cały okres użytkowania prawidłową ochronę głowy i ramion dziecka.

Fotelik Cybex Aton M i-Size manhatan grey

Efektywny system LSP

System wysuwanych osłon bocznych Linde Side Protection został opracowany i opatentowany przez firmę Cybex. Znacząco poprawia on rozkład sił podczas zderzenia i efektywnie chroni małego pasażera w czasie kolizji. Specjalna obsługa blokuje impet ciała obcego z dala od użytkownika, rozprowadzając energię kinetyczną po całej skorupie. System LSP w modelu Aton M i-Size został stworzony tak, aby w maksymalnym stopniu chronić najwrażliwsze części ciała dziecka - głowę, szyję i ramiona.

Fotelik Cybex Anton M i-Size manhatan grey

Wytrzymała skorupa

Cała skorupa fotelika Aton M i-Size została wykonana z materiałów, które najlepiej przejmują przeciążenia i energie kinetyczną działającą na dziecko podczas wypadku drogowego. Jakość konstrukcji daje pewność, iż użytkownik jest bezpieczny, co potwierdziły niezależne testy zderzeniowe ADAC. Model ten uzyskał 4**** (gwiazdki) za bezpieczeństwo przy montażu za pomocą pasa samochodowego i 5***** (gwiazdek) przy montażu na bazie M.

Fotelik Cybex Anton M i-Size manhatan grey

Jeden zestaw na wiele lat

Na jednej bazie jest możliwość zamontowania dwóch bezpośrednio następujących po sobie modeli fotelików: Aton M i-Size oraz Sirona M2 i-Size. Dzięki takiemu zestawieniu tworzy się kompletne rozwiązanie, które pozwoli na bezpieczne i wygodne przewożenie szkraba od chwili narodzin do 4 roku życia. Idealnie sprawdzi się również w sytuacji niewielkiej różnicy między dwojgiem dzieci w rodzinie - wówczas starsze z nich może jeździć w modelu Sirona M2 (kategoria wagowa to 0-18 kg), a młodsze - Aton M.

Fotelik Cybex Aton M i-Size manhatan grey

Spacery na świeżym powietrzu również są przyjemne

Aton M i-Size bez problemu można zamontować na stelażu wózka głębokiego, czy spacerowego. Jest w pełni kompatybilny z taki modelami jak: Priam, Balio M, Balios S, Eezy S Twist, a także najpopularniejszymi opcjami od innych producentów. Wcześniej wspomniana wkładka wypłycająca stworzy niemowlęciu komfortowe warunki do dłuższych podróży, np. na świeżym powietrzu, na domowe sprawunki itp.

Fotelik Cybex Anton M i-Size mahatan grey

Pasy w kształcie litery Y

Szerokie, wbudowane 5-punktowe pasy wyprofilowane na kształt litery Y zapewniają dziecku wygodną i - przede wszystkim - stabilną pozycję w nosidełku. Całość została pokryta obszernymi, miękkimi wkładkami na ramiona i krocze, dzięki czemu pasy nie podrażnią delikatnego ciała maluszka i nie spowodują dyskomfortu, nawet po dłuższym czasie użytkowania.

Fotelik Cybex Aton M i-Size manhatan grey

Fotelik Cybex Anton M i-Size manhatan grey

Cybex Fotelik Aton M i-Size premium black

Cechy i zalety :

 • dedykowany maluszkom od chwili narodzenia do 4 roku życia
 • fotelik jest kompatybilny z wózkami dziecięcymi marek Cybex, GB, Maxi-Cosi i Stokke
 • za wysoki poziom bezpieczeństwa podczas kolizji odpowiada system ochrony bocznej LSP, który pochłania siłę uderzenia i zapewnia prawidłowe i bezpieczne położenie główki dziecka
 • bezpieczeństwo małego pasażera znacząco wzrasta dzięki nowości, jaką jest klips SensorSafe - klips monitoruje m. in. czas, jaki dziecko spędza w foteliku, temperaturę w samochodzie, alarmuje moment, w którym pociecha odepnie klips, co diametralnie zwiększa niebezpieczeństwo
 • wygodny zagłówek z regulacją w 11 stopniach
 • możliwość pełnej regulacji pozycji spoczynkowej szkraba zapewni najwyższą wygodę, nawet podczas długiej jazdy
 • obsługa fotelika jest niezwykle prosta i intuicyjna, dzięki czemu łatwo można go dopasować do swoich potrzeb
 • skorupa została skonstruowana tak, że absorbuje siłę uderzenia w przypadku nawet poważnych kolizji
 • szelki bezpieczeństwa w kształcie litery Y zostały dodatkowo wyposażone w miękkie nakładki, aby nic nie mogło uciskać malucha i sprawiać dyskomfortu podczas jazdy
 • wyjmowana, ergonomiczna wkładka zapewnia niemal całkowicie płaską pozycję dla dziecka
 • wygodna, przestronna i w pełni regulowana budka XXL dla jeszcze większego komfortu małego turysty
 • w połączeniu z bazą Cybex M (do kupienia osobno), fotelik spełnia wysokie normy regulacji i-Size, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo
 • dodatkowa osłona główki oraz ramion zapewnia specjalną ochronę szybko rosnącemu dziecku

Cybex Fotelik Aton M i-Size premium black

Dane techniczne :

 • brak bazy w zestawie
 • waga fotelika: 4,2 kg
 • kategoria wagowa dziecka: 0-13 kg
 • kategoria wiekowa dziecka: 0-15 miesięcy
 • sposób montażu: pasy
 • kierunek montażu: tyłem do kierunku jazdy
 • ocena ADAC: 4
 • wymiary fotelika: szerokość 44 cm, wysokość 56,5 cm, długość 66 cm
 • tapicerka fotelika zdejmowana do prania
 • możliwość zmiany ustawienia rączki
 • budka rozkładana niezależnie
 • przedział wzrostu dziecka: 45-87 cm
 • europejska norma bezpieczeństwa: ECE R129
 • zgodny z i-Size
 • testy: ÖAMTC , TCS
 • certyfikat: TUV Rheinland

Fotelik Cybex Aton M i-Size manhatan grey

Szczegóły produktu

premium black
pas samochodowy
tylko tyłem
od 0 do ok. 2 roku życia
od 0 do 13 kg
od 45 do 87 cm
4,2 kg
Nowy produkt
chat Komentarze (0)