Fotelik Samochodowy CYBEX SOLUTION S I-FIX 15-36kg River Blue Turquoise

Fotelik Samochodowy CYBEX SOLUTION S I-FIX 15-36kg River Blue Turquoise

909448
Marka: Cybex
809,00 zł
Brutto
Inne warianty produktu

Solution S I-Fix skonstruowany z myślą o starszakach, w przedziale wagowym 15-36 kg., gdyż podróże z dorastającymi dziećmi to duża odpowiedzialność, zaś fotelik jest podstawowym środkiem zachowania bezpieczeństwa ich podczas jazdy samochodem. Rośnie wraz z maluchami, montowany przodem do kierunku jazdy za pomocą zaczepów Isofix i pasa samochodowego, zgodny z normą i-Size, z 12-stopniową regulacją zagłówka, odchylanym oparciem, zintegrowanym systemem wentylacji i ochrony bocznej, skorupą absorbującą energię oraz szerokim oraz wygodnym siedziskiem. To wysokiej jakości bezpieczny i nowoczesny produkt, który chroni przed skutkami kolizji drogowych lub gwałtownego hamowania.

Wysyłka 24h

Opis produktu

Solution S i-Fix i-Size to fotelik, którym marka Cybex robi krok na przód, przedstawiając model zgodny z drugą iteracją normy UE R-129, potocznie zwany i-Size. To produkt, w którym zrezygnowano, zgodnie z założeniami homologacyjnymi, z limitów wagowych, całkowicie określając przydatność do użycia tego modelu polegając na wzroście dziecka. Solution S i-Fiz przeznaczony jest małym podróżnikom o wzroście od 100 do 150 cm, w przedziale wiekowym od 3 do 12 lat.

Fotelik Cybex Solution S i-Fix river blue turquoise

Konstrukcja wyżej wymienionego modelu w głównej mierze bazuje na foteliku Solution S-Fix, który uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych fotelików w w swojej grupie wagowej. Potwierdzają to niezależne testy, tj. ADAC, w których to był on zwycięzcą w 2018 roku. Przyczyniają się ku temu zastosowany system podnoszący bezpieczeństwo podczas kolizji drogowej i wypadku, tj. liniowy system ochrony bocznej L.S.P. (Linear Side Protection), energochłonna skorupa fotela o budowie kształtnej litery"V" oraz patenty związane z komfortem - regulowany zagłówek, czy wentylowana skorupa fotelika. Wszystkie te rozwiązania znajdują się również w wersji z normą i-Size.

Fotelik Cybex Solution S i-Fix river blue turquoise

Bardzo często podczas podróży w samochodzie dochodzi do sytuacji, w której główka śpiącego dziecka mimowolnie opada do przodu, opierając się na klatce piersiowej. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ w tym czasie większość ciała malucha znajduje się poza fotelikiem, czyli strefą gwarantującą ochronę podczas zderzenia. Cybex Solution S i-Fix posiada opatentowany system, który temu zapobiega. Odchylany zagłówek zmienia układ sił i zdecydowanie częściej główka opiera się właśnie o zagłówek, układając całe ciało w maksymalnie bezpiecznej pozycji. Do dyspozycji są 3 różne ustawienia pochylenia.

Fotelik Cybex Solution S i-Fix Autumn Gold 15-36 kg

Fotelik Cybex Solution S i-Size Autumn Gold 15-36 kg

Cała skorupa modelu Solution S i-Fix została wykonana z niezwykle wytrzymałych i energochłonnych materiałów. Dzięki temu fotelik skutecznie odbiera energię zderzenia chroni malucha przed doznaniem jakichkolwiek urazów. Jakość i trwałość zastosowanych technologii została potwierdzona podczas niezależnych testów zderzeniowych ADAC. Cybex Solution S i-Fix otrzymał 4 gwiazdki, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Fotelik Cybex Solution S i-Fix Autumn Gold 15-36 kg

Dzięki funkcji swobodnego odchylania oparcia fotela, Cybex Solution S i-Fix bez problemu dopasuje się do każdej kanapy samochodowej. To bardzo ważna funkcjonalność. Fotelik samochodowy może efektywnie odbierać energię kolizji tylko wtedy, gdy zarówno jego oparcie, jak i siedzisko przylegają do kanapy.

Fotelik Cybex Solution S i-Fix Autumn Gold 15-36 kg

Obszerne, głębokie i szerokie siedzisko gwarantuje wygodę nawet podczas długich podróży. Poduszka siedziska jest miękka i odpowiednio wyprofilowana, aby sprawdzała się doskonale również po dłuższym czasie użytkowania. Po dodaniu oddychającej oraz miłej w dotyku tkaniny efektem będzie fotelik, w którym maluchy same będą chciały przeżywać mobilne przygody w Solution S i-Fix.

Fotelik Cybex Solution S i-Fix Autumn Gold 15-36 kg

Zagłówek fotelika można regulować w 12 różnych pozycjach, dzięki czemu zawsze można dopasować ustawienia do wzrostu małego podróżnika. Zmiany dokonuje się za pomocą specjalnego uchwytu, jedną ręką, bez użycia siły. Między innymi dzięki temu Cybex Solution S i-Fix gwarantuje długi okres użytkowania. Nie zapomniano oczywiście o odpowiedniej szerokości oparcia - zostało ono wykonane na kształt Litery "V", co sprawia, że jest tym szersze, im wyższy jest użytkownik. Sprawdzi się to równie dobrze przy trzy-, cztero-, pięcio-, a nawet dwunastolatku.

Fotelik Cybex Solution S i-Fix Autumn Gold 15-36 kg

Pewne i niezawodne zamontowanie fotelika to jedna z najważniejszych rzeczy w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa w podróży - żaden bowiem system nie zadziała odpowiednio, jeśli siedzisko nie będzie trzymać się kanapy. Cybex Solution S i-Fix oferuje 2 niezależne punkty łączenia: złącza Isofix oraz pas samochodowy. Dzięki tym pierwszym stabilizuje się cały fotelik i usuwa jakiekolwiek ryzyko niepożądanych ruchów układu, nawet podczas dachowania. Przydaje się to również w sytuacji, gdy jazda autem odbywa się bez obecności dziecka - złącza Isofix sprawiają, że Solution S i-Fix nie będzie przesuwał się po tylnej kanapie np. podczas ostrych zakrętów.

Fotelik Cybex Solution S i-Fix Autumn Gold 15-36 kg

Fotelik Cybex Solution S i-Fix Autumn Gold 15-36 kg

Opatentowany system teleskopowych osłon działa wyjątkowo efektywnie podczas wszystkich kolizji bocznych. Aby wysunąć specjalny element, wystarczy na niego kliknąć. Należy pamiętać, aby zawsze uruchomiona była osłona od strony drzwi samochodu. Dzięki temu efektywnie odbiera ona energię zderzenia na wczesnym etapie, kiedy obce ciało jest jeszcze z dala od skorupy fotelika Solution S i-Fix. Cały układ działa doskonale, co pokazały specjalne pomiary z testów zderzeniowych: zastosowanie tej technologii neutralizuje energię uderzenia co najmniej o 25% lepiej.

Fotelik Cybex Solution S i-Fix Autumn Gold 15-36 kg

Fotelik Cybex Solution S i-Fix Autumn Gold 15-36 kg

Tapicerka siedziska w Solution S i-Fix stworzona jest z myślą o komforcie najmłodszych pasażerów, dlatego zapewnia ona odpowiednią temperaturę oraz cyrkulację powietrza nawet w letnie, upalne dni.

Fotelik Cybex Solution S i-Fix Autumn Gold 15-36 kg

Cechy i zalety :

 • dedykowany dzieciom starszym w przedziale wiekowym 3-12 lat (od 100 do 150 cm wzrostu, od 15 do 36 kg)
 • stworzony zgodnie z norma i-Size, która skupia uwagę na wzroście dziecka sprawiając, że jego waga schodzi na drugi plan
 • montowany przodem do kierunku jazdy za pomocą złączy Isofix (łatwy i szybki montaż, stabilne bezpieczne mocowanie unieruchamia fotelik oraz gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa) i 3-punktowego pasa samochodowego
 • rośnie razem z dzieckiem
 • 12-stopniowa regulacja zagłówka
 • bezpieczny i komfortowy niezależnie od aktualnego etapu rozwoju małego pasażera
 • regulowana wysokość i 3-stopniowe pochylenie zagłówka - takie rozwiązanie zabezpiecza przede wszystkim główkę dziecka w razie zderzenia bocznego, przesuwa punkt ciężkości do tyłu, dodatkowym atutem jest zapobieganie opadaniu jej podczas drzemki, snu
 • wzmocniona ochrona boczna L.S.P., poprawia bezpieczeństwo podczas wypadku drogowego redukując siły o 25%
 • skorupa absorbująca energię - specjalnie opracowana struktura fotelika, niczym pancerz chroni malucha pochłaniając energię uderzenia
 • odchylane oparcie dla lepszego dopasowania fotelika do kanapy w samochodzie
 • szerokie i komfortowe siedzisko doskonale sprawdzi się przez wszystkie lata użytkowania fotelika
 • system otworów wentylacyjnych dla lepszej cyrkulacji powietrza - specjalne kanały znajdujące się w skorupie fotelika oraz oddychające tkaniny, z których została wykonana jego tapicerka tworzą system cyrkulacji powietrza
 • tapicerkę można prać w pralce, w temperaturze 30 stopni

Fotelik Cybex Solution S i-Fix Autumn Gold 15-36 kg

Dane techniczne :

 • waga fotelika: 6,2 kg
 • homologacja: ECE R44/04
 • zgodny z najnowszą normą UN R219/03
 • wymiary fotelika: długość 40,5 cm, szerokość 50 cm, wysokość 61 cm
 • sposób montażu: Isofix oraz 3-punktowy pas samochodowy
 • kierunek montażu: przodem do kierunku jazdy (FWF)
 • ocena ogólna ADAC: 4
 • ocena bezpieczeństwa ADAC: 4
 • grupa wiekowa i wagowa: 3-12 lat/15-36 kg

Fotelik Cybex Solution S i-Fix Autumn Gold 15-36 kg

Szczegóły produktu

40,5x50x61 cm
isofix
pas samochodowy
tylko przodem
3-12 lat
od 15 do 36 kg
od 100 do 150 cm
6,2 kg
chat Komentarze (0)

16 innych produktów w tej samej kategorii: