• Nowy

MAXI COSI Fotelik EMERALD AUTHENTIC GRAPHITE 0-25kg

authentic graphite
Marka: Maxi-Cosi
2 099,00 zł
Brutto

Podstawowym kryterium wyboru fotelika dla małego podróżnika jest wiek, wzrost a przede wszystkim waga, ponieważ zapewnienie bezpieczeństwa podczas jazdy autem to kluczowa kwestia podczas planowania rodzinnych wyjazdów i dalekich wojaży. Uniwersalny EMERALD umożliwia przewożenie dziecka w samochodzie od chwili narodzin do około 7 lat. Wykonany z najwyższą starannością i z najlepszych materiałów, poddany licznym testom potwierdzających jakość oraz niezawodność, zapewni komfort i wygodę na każdym kilometrze przebytej drogi. Jest bezpieczny, wygodny i łatwy w obsłudze. Zaprojektowany tak, aby rosnąć wraz z dzieckiem, czyli uwzględnia zarówno potrzeby noworodka, jak i potrzeby przedszkolaka. Każdy rodzic  będzie w pełni zadowolony i usatysfakcjonowany z posiadania fotelika Maxi-Cosi EMERALD.Wysyłka 24h

Opis produktu

Maxi Cosi EMERALD to fotelik multigrupowy, który został zaprojektowany w zgodności z normą I-Size (UN R-129/03) dla dzieci od 40 do 125 cm. Rośnie razem z dzieckiem i jest odpowiedni dla maluszka od chwili narodzin, aż do starszaka, tj. wieku ok. 7 lat.

Z fotelika samochodowego Maxi Cosi Emerald można korzystać wieloetapowo. Zastosowanie wygodnej, ergonomicznej wkładki dla niemowlaków sprawia, że fotelik faktycznie pozwala na przewożenie niemowlęcia. Jej zadanie to zapewnienie poprawnego podparcia kręgosłupa malucha oraz poprzez wypełnienie przestrzeni siedziska, zwiększenie bezpieczeństwa podczas zderzenia bocznego. Okres używania  wkładki jest zależny od wielkości i napięcia mięśniowego dziecka. Zaleca się korzystanie z gadżetu do momentu, gdy małemu podróżnikowi zacznie się robić w nim ciasno i w chwili kiedy będzie samodzielnie siedzieć.

Dzięki przekładanemu siedzisku, można zamontować je na podstawie zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Najkorzystniej, pod względem bezpieczeństwa dziecka, jest wykorzystanie do maksimum opcji tyłem, czyli w tym przypadku do maksymalnej wagi 17,5 kg lub 105 cm wzrostu. Alternatywnie, jeśli istnieje taka potrzeba, maluchy o wadze z przedziału 9-25 kg i 76-125 cm wzrostu można przewozić przodem do kierunku jazdy. Do wagi 17,5 kg oraz wzrostu maksymalnie 105 cm małego turystę, niezależnie od kierunku przewożenia, zapina się w 5-punktowe, wewnętrzne szelki. Dzieci o wzroście od 100 do 125 cm należy przewozić przodem do kierunku jazdy i zapinać pasem samochodowym.

Fotelik w samochodzie należy montować przy pomocy mocowania Isofix, a następnie, w późniejszej fazie użytkowania - zapinać przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa. Niezależnie od kierunku przewożenia siedzisko można ustawić do jednej z kilku możliwych opcji odchylenia. Zmiana wpływa na kąt, pod którym przewożone jest dziecko. Ingerując w ustawienie zapewnia się maluchowi odpowiednią pozycję podczas jazdy w czasie snu. Redukuje to w znacznym stopniu prawdopodobieństwo opadającej głowy podczas drzemki.

Fotelik Maxi Cosi Emerald rośnie razem z pociechą. Regulowany na wysokość zagłówek można ustawić na jednym z kilku dostępnych poziomów. Jego podniesienie zapewnia większą ilość miejsca dla dziecka oraz pozwala na poprawne dopasowanie wysokości szelek względem wzrostu malucha. Jest to możliwe, gdyż podniesienie zagłówka skutkuje zmianą ustawienia ich wysokości. Są one również regulowane na długość. Usprawnia to wkładanie i wyjmowanie malucha z fotela, ponieważ przed podróżą muszą one być odpowiednio naprężone, a przed wyjęciem można je poluzować, by nie wykręcać kończyn dziecku. Osłony na pasy pełnią funkcję amortyzatora klatki piersiowej rozkładając siłę uderzenia na większą powierzchnię małego podróżnika. System Easy-in, podczas gdy szelki są rozpięte, podtrzymuje w górze piersiowe odcinki pasów, co znacząco ułatwia codzienne wkładanie i wyjmowanie dziecka z fotelika.

Zagłówek nie tylko zapewnia więcej miejsca maluszkowi, ale również pełni bardzo ważną funkcję bezpieczeństwa. Jego głębokie ściany odpowiednio okalają głowę dziecka podczas potencjalnego zderzenia bocznego.W wewnętrznej części zagłówka znajdują się miękkie poduszki powietrzne, których zadaniem jest zamortyzowanie sił uderzenia, jak również wzrost komfortu podczas podróży. W celu zmaksymalizowania ochrony zastosowano system ochrony bocznej G-Cell. Jest to specjalnie opracowana struktura ścian bocznych, przypominającą swoją budową plaster miodu. W czasie uderzenia bocznego doskonale absorbują one powstałe siły, przez co te docierają pasażera w mniejszym stopniu. Miękka, oddychająca tapicerka, wykonana z materiału bambusowego jest przyjemna w dotyku. W prosty sposób można ją zdjąć do prania, czyli jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Cechy i zalety :

 • posiada homologację UN R-129/03 (i-Size) dla dzieci od 40 do 125 cm wzrostu i wagi max. 25 kg
 • dedykowany dzieciom od chwili narodzin do ok. 7 roku życia

 • posiada przekładane siedzisko w dwóch kierunkach
 • montowany tyłem do kierunku jazdy dla dzieci w przedziale wagowym 0-18 kg lub wzrostu max. 105 cm

 • montowany przodem do kierunku jazdy dla dzieci w przedziale wagowym 9-25 kg lub wzrostu max. 125 cm
 • wykorzystanie 5-punktowych szelek do osiągnięcia wagi max. 17,5 kg 105 cm wzrostu
 • zaleca się zapinanie pasem samochodowym dzieci w przedziale wzrostu 100-125 cm i wagi max. 25 kg
 • wkładka dla niemowląt w zestawie
 • fotelik montowany w samochodzie za pomocą Isofix + nogi wspierającej

 • siedzisko odchylane do pozycji leżącej, niezależnie od kierunku jazdy
 • głęboki, regulowany zagłówek, chroniący głowę dziecka podczas kolizji
 • w celu zwiększenia bezpieczeństwa zagłówek został wypełniony poduszkami z komorami powietrznymi - wpływają one również na wzrost komfortu podczas podróży
 • fotelik posiada miękkie otuliny na pasy bezpieczeństwa pełniące zarazem funkcję amortyzatorów klatki piersiowe
 • są one również związane z systemem Easy-in- ich usztywnienie ułatwia wkładanie i wyjmowanie pociechy z fotelika
 • energochłonna skorupa siedziska chroniąca dziecko
 • system ochrony bocznej G-Cell - wypełnienie ścian bocznych, swoją strukturą przypomina budowę plastra miodu - doskonałe pochłonięcie sił zderzenia bocznego

 • tapicerka antyalergiczna z włókna bambusowego, która nie podrażnia, nie uczula delikatnej skóry maluszka
 • miękka, oddychająca tapicerka, którą z łatwością można zdjąć do prania

Szczegóły produktu

authentic graphite
baza isofix
isofix
tyłem i przodem
od 0 do 7 lat
od 0 do 25 kg
od 40 do 125 cm
chat Komentarze (0)

1 inny produkt w tej samej kategorii: