Cybex Fotelik Samochodowy Aton M i-Size Granite Black 0-13kg

Cybex Fotelik Samochodowy Aton M i-Size Granite Black 0-13kg

820996
Marka: Cybex
639,00 zł
Brutto
Inne warianty produktu

Fotelik  Aton M i-Size został skonstruowany z myślą o najmłodszych podróżnikach, w przedziale wagowym 0-13 kg. Doskonale wyprofilowany, o niewielkiej wadze, 11-stopniową regulacją wysokości zagłówka, wkładką redukcyjną dla noworodka, z systemem ochrony bocznej, osłonkami na pasach przy ramionach i w kroku, budką XXL przeciwsłoneczną, energochłonną wytrzymałą skorupą, ergonomiczną rączką, intuicyjną ścieżką na pas samochodowy. To praktyczny fotelik, który można również wykorzystać poza autem: w domu zamiast leżaczka czy na spacerze, montując do stelaża za pomocą odpowiednich adapterów. Pewny, niezastąpiony towarzysz w dalekich podróżach samochodem i lotach na pokładzie samolotu. Aton M i-Size doskonałe połączenie fotelika samochodowego, nosidełka oraz leżaczka dla najmłodszych bobasów.

Chwilowo niedostępny

Opis produktu

Cybex Aton i-Size to nowatorskie nosidełko należące do bardzo popularnej rodziny sygnowanej nazwą "Aton". Dopisek na końcu nazwy oznacza, że jest ono zgodne z najnowszą, restrykcyjną normą prawną opracowaną przez rzesze ekspertów. Fotelik można zapiąć pasem samochodowym lub zamontować na dedykowanej bazie Isofix. Na dokładnie tej samej bazie w późniejszym czasie jest możliwość zamontowania następnego fotela, Sirona M2 i-Size. Nosidełko należy do kategorii wagowej 0-13 kg, aż 11 stopni regulacji wysokości zagłówka daje pewność, że przez cały czas użytkowania główka dziecka będzie znajdować się w odpowiednim, najlepiej chronionym ułożeniu. Co ważne, 5-punktowe pasy regulują się od razu razem z zagłówkiem tak, że zawsze znajdują się w prawidłowym miejscu. Wszystkie elementy pasów, włącznie z częścią krokową, zostały obficie otoczone miękkim materiałem. Aton M i-Size został wyposażony w dodatkową wkładkę dla noworodków dla zapewnienia prawidłowej pozycji leżenia rozwijającego się kręgosłupa. Liczne systemy bezpieczeństwa takie jak odchylane osłony boczne w systemie LSP czy skorupa wykonana z bardzo wytrzymałych i energochłonnych materiałów spisują się doskonale w trakcie kolizji, co potwierdziły testy zderzeniowe ADAC: fotelik otrzymał 4 gwiazdki, w tym 5/5 za bezpieczeństwo (w przypadku montażu na bazie Isofix).

Cechy i zalety:

 • Lekki, poręczny, wygodny. Cybex Aton M i-Size waży zaledwie 4,2 kg. Został wyposażony w wygodną rączkę do przenoszenia, całkowicie niezależną od budki przeciwsłonecznej. Niska Waga to coś, co prędzej czy później docenia każdy rodzic.

 • Wkładka wypłycająca. Dodatkowa wkładka dostosowuje wnętrze fotelika Aton M i-Size dla wcześniaków i noworodków, tworząc znacznie zdrowszą, płaską pozycję. Takie ułożenie wnętrza nosidełka jest jednogłośnie polecane przez fizjoterapeutów, m. in. ze względu na lepsze ułożenie ramion i kręgosłupa dziecka, jak i łatwiejsze oddychanie. gdy maluszek już podrośnie, element ten można wyjąć z wnętrza siedziska, dostosowując je do dorosłego ciała.

 • Obszerna budka przeciwsłoneczna. Rozkładana wielostopniowo budka skutecznie ochroni malucha przed wiatrem czy rażącym słońcem. Została wykonana z materiałów wyposażonych w filtr UVP 50+, blokujący szkodliwe promieniowanie. Budkę fotelika Cybex Aton M i-Size można rozłożyć niezależnie od raczki, co daje całkowita swobodę ustawień.

 • Możliwy montaż na bazie Isofix. Dzięki dedykowanej bazie "M" istotni zwiększa się stabilność całego układu w samochodzie, a także minimalizuje się ryzyko nieprawidłowego zapięcia. Akcesorium to znacznie ułatwia montaż i demontaż fotelika. Nie ma potrzeby każdorazowo przeciągać pasa samochodowego przez wyznaczone prowadnice, a jedynie położyć nosidełko i lekko docisnąć. Prawidłowy montaż zostanie potwierdzony sygnałem kliknięcia. Baza posiada specjalne wskaźniki monitorujące poprawność zapięcia złączy Isofix i nogi stabilizującej, które na bieżąco informują go, czy cały zestaw jest zamontowany prawidłowo.

 • Zawsze dopasowany do dziecka. Zagłówek fotelika Aton M i-Size regulowany jest 5-punktowymi pasami. Dzięki temu zawsze jest pewność, że znajdują się one na prawidłowej wysokości. Zbędne jest zajmowanie się czasochłonnym przepinaniem, czy otwieraniem skorupy fotelika, aby je wyregulowywać. Do wyboru jest aż 11 stopni regulacji, przez co główka i ramiona maluszka będą prawidłowo chronione przez cały okres użytkowania fotelika.

 • Efektywny system LSP. System wysuwanych osłon bocznych Linde Side Protection został opracowany i opatentowany przez firmę Cybex. Znacząco poprawia on rozkład sił podczas zderzenia i efektywnie chroni dziecko w trakcie kolizji. Specjalna ochrona blokuje impet ciała obcego z dala od użytkownika, rozprowadzając energię kinetyczną po całej skorupie. system LSP w modelu Aton M i-Size został stworzony tak, aby w maksymalnym stopniu ochronić najwrażliwsze części ciała niemowlęcia - głowę, szyję i ramiona.

 • Wytrzymała skorupa. Cała skorupa fotelika Cybex Aton M i-Size została wykonana z materiałów, które najlepiej przejmują przeciążenia i energię kinetyczną działającą na dziecko podczas wypadku. Jakość całej konstrukcji daje pewność, że użytkownik jest bezpieczny, co potwierdziły niezależne testy zderzeniowe ADAC. Model ten uzyskał 4 gwiazdki w ocenie ogólnej oraz odpowiednio: 4 gwiazdki za bezpieczeństwo przy montażu za pomocą pasów samochodowych i 5 gwiazdek przy montażu na bazie M.

 • Jeden zestaw na wiele lat. Na jednej bazie można zamontować dwa bezpośrednio następujące po sobie modele fotelików: Aton M i-Size oraz Sirona M2 i-Size. Dzięki temu stworzone jest kompletne rozwiązanie, które pozwoli na bezpieczne i wygodne przewożenie dziecka od urodzenia do ok. 4 roku życia. Idealnie sprawdzi się to również w sytuacji niewielkiej różnicy między dwojgiem maluchów w rodzinie - wówczas straszy z nich może jeździć w modelu Sirona M2 (jego kategoria wagowa to 0-18 kg), zaś młodszy - Aton M.

 • Cybex Aton M i-Size można zamontować bez problemu na stelażu wózka głębokiego, czy spacerowego. Jest w pełni kompatybilny z takimi modelami jak: Priam, Balios M, Balios S, Eezy s Twist, a także najpopularniejszymi opcjami od innych producentów. Wcześniej wspomniana wkładka wypłycająca stworzy niemowlęciu komfortowe warunki do dłuższych podróży, np. na zakupy.

 • Pasy w kształcie litery Y. Szerokie, wbudowane 5-punktowe pasy wyprofilowane na kształt litery Y zapewnią dziecku wygodną - i przede wszystkim - stabilną pozycję w nosidełku. Całość została pokryta obszernymi, miękkimi wkładkami na ramiona i krocze, dzięki czemu pasy nie podrażniają iała maluszka i nie spowodują dyskomfortu, nawet po dłuższym czasie.

Dane techniczne :

 • waga dziecka: 0-13 kg
 • wymiary fotelika: 66 x 44 x 39-56,5 cm
 • waga fotelika: 4,2 kg


Szczegóły produktu

granite black
pas samochodowy
tylko tyłem
od 0 do ok. 2 roku życia
od 0 do 13 kg
od 45 do 87 cm
4,2 kg
Nowy produkt
chat Komentarze (0)

16 innych produktów w tej samej kategorii: